Projektas „Graži šypsena“

Mieli tėveliai,

Kaip rodo Lietuvoje atliktos epidemiologinės studijos, kas antras trimetis turi sugedusių dantų. 98 proc. šių dantų pažeidimų yra negydyti. Šie skaičiai reiškia, kad kas antras vaikas iki trejų metų Lietuvoje gali pajusti dantų skausmą; vyresniame amžiuje gali suprasti, kad jo dantys skiriasi nuo kitų vaikų dantų (galbūt patirti gėdą dėl savo išvaizdos). Siekiant sumažinti šiuos skaičius vykdomas vaikų burnos higienos projektas „Graži šypsena – nes kasdien 2×2“. 

Projekto tikslas – pasiekti, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigose vaikai išmoktų taisyklingai valytis dantis, darytų tai motyvuotai ir kokybiškai. Atkreipiamas dėmesys, kad 5–6 metų vaikams pradeda dygti nuolatiniai krūminiai dantys, kurių tėvai dažnai nepastebi ir tinkamai neprižiūri.

Programa mūsų ugdymo įstaigoje prasidėjo nuo 2017 m. rugsėjo mėnesio. Darželinukai valėsi dantukus grupėse naudodamiesi savo individualius dantų šepetėlius, o savo rezultatus žymėjo bendrame dantų valymo kalendoriuje, kurį kiekviena grupė, pasitelkusi savo kūrybinius gebėjimus, sukūrė pati.

Nuo 2019 m. rugsėjo mėn. lopšelis-darželis „Žemuogėlė“ tęsia savo dalyvavimą Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ikimokyklinio amžiaus vaikų burnos higienos projekte „GRAŽI ŠYPSENA“

Projekto eigoje  mokymai  apie burnos sveikatą, užsiėmimai su vaikais burnos higienos klausimai  organizuojami  visuomenės sveikatos specialisto.   Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveiktos biuras kartu su Odontologų rūmais savo ruoštu paruošė naudingas pagalbines priemones.

Per praktinius mokymus vaikai  mokomi patys taisyklingai valytis dantis.  Tiesa, tam, kad dantys būtų kokybiškai išvalyti,  rekomenduojami tam tikri judesiai dantų šepetėliu, užtikrinantys apnašų pašalinimą nežalojant dantenų. Įrodyta, kad dantų šepetėliu reikia atlikti sukamuosius ar šluojamuosius judesius. Norint juos teisingai atlikti, svarbu ne tik tinkamos priemonės (minkštas dantų šepetėlis maža galvute), bet ir išlavinta vaiko smulkioji motorika.

Penkių užsiėmimų paruošti moduliai leido lavinti vaikų rankų motoriką, supažindinti vaikus su dantų pavadinimais, smagūs eksperimentai leidžia įvertinti cukraus žalą.

Bendradarbiaudami galime padaryti vaikus šypsenas dar gražesnes.